Dla kogo

Pracujemy z różnymi dolegliwościami pacjentów w rożnym wieku, ponieważ terapia kranio ma szeroki wachlarz zastosowania. Jednak są pacjenci do których kierujemy szczególne zaproszenie.

Jeżeli medycyna konwencjonalna nie zdołała Ci pomóc w twojej dolegliwości, lub zastanawiasz się czy nie leczysz tylko symptomów, lub szukasz alternatywnej terapii ale opartej na solidnej wiedzy medycznej, jednocześnie niewykluczającej pełnej natury człowieka – w klinice Stillness razem poszukamy twojej drogi do zdrowia i samorealizacji tak byś opuszczał gabinet uśmiechnięty.

Noworodki i niemowlęta.

Powierzenie swojego dziecka w ręce terapeuty wymaga od rodzica zaufania i świadomości czym dla tak małego ciałka jest nieprawidłowe ułożenie płodowe, poród naturalny lub jego brak (CC), oraz wszelkie komplikacje okołoporodowe i rozwojowe. 

Bardzo łatwo jest przeoczyć subtelne dysfunkcje, które dopiero w późniejszym czasie dają wyraźne objawy. Terapeuta czaszkowo-krzyżowy jest w stanie te dysfunkcje wykryć i wiele z nich skorygować już w pierwszych dniach po porodzie. Zapraszamy wszystkich rodziców z pociechami na ‚przegląd’ poporodowy. Tylko w ten sposób unikniemy błędu przeoczenia rzeczy które wymagają korekty. Szczególnej uwagi wymagają porody traumatyczne, gdzie często pomocy potrzebuje mama tak samo jak dziecko.

Kobiety w ciąży.

Ciąża to wspaniały czas dla kobiety. To wiele zmian dla ciała i spory wysiłek. Terapia czaszkowo-krzyżowa to doskonałe wsparcie dla ciała przyszłej mamy. Jest korzystna i w pełni bezpieczne na wszystkich etapach ciąży, pomaga przygotować organizm do porodu, ma na celu zmniejszenie bólu i poprawę postawy, a także pielęgnowanie uczucia spokoju, zaufania, radości oraz fizycznego odżywiania, które mają znaczący wpływ na fizjologiczny rozwój dziecka. Nasza praca ma realny wpływ na prawidłowy rozwój i ułożenie płodowe twojego dziecka.

W klinice Stillness możemy Ci pomóc:

  • Zapobiec urazom związanym z ciążą
  • Upewnić się że dziecko otrzymuje od twojego ciała wszystko czego potrzebuje
  • Przygotować swoje ciało do porodu
  • Naprawić swoje ciało po porodzie

 

Terapia kranio to dobra praktyka terapeutyczna, która wspiera i pomaga kobietom w tych cudownych i nowych zmianach w ciele.

Zaburzenia emocjonalne

Emocje sprawiają że żyjemy i potrzebujemy zdrowo przeżywać całą ich gamę. Niestety podobnie jak przeżyte traumy, dysfunkcje układu czaszkowo-krzyżowego mogą fizjologicznie powodować konkretne zaburzenia takie jak: depresja endogenna, zaburzenia osobowości oraz hormonalne, problemy z pamięcią, nauką i inne. Terapia kranio poza fizycznym przepracowaniem dysfunkcji czaszki ma narzędzia do przepracowania najtrudniejszych traum zapisanych w tkankach.

Przepracowania niektórych emocji potrzebuje niemal każdy z nas, jednak szczególnie zapraszamy młodzież, która wkraczając w świadomość dorosłych ma wyjątkowy potencjał do wewnetrznej zmiany. Razem znajdziemy drogę do twojej samorealizacji.

Rodziny

Czy to wogóle możliwe żeby jakaś dysfunkcja jednego członka rodziny znacząco nie wpływała na pozostałych ich członków? Literatura i doświadczenia psychoterapeutów mówią o tych zależnościach jako systemowych. Powód aspołecznych zachowań twojego nastoletniego syna, stanów lękowych kilkumiesięcznej córki, częściowo leży w Tobie. Akceptacja tego faktu to pierwszy krok, a poddanie się terapii to wspaniały akt miłości wobec najbliższych i siebie. Świat zaczynamy zmieniać od siebie.

Blizny i kontuzje (rownież st ostry)

Praca ze stanem zapalnym z poziomu płynowego układu odpornościowego to niemały przełom w rehabilitacji sportowej. Delikatny precyzyjny kontakt terapii czaszkowo-krzyżowej to umożliwia. Również praca z chronicznymi stanami bólowymi, starymi kontuzjami, tkanką zwyrodniałą i zbliznowaciałą to doskonała przestrzeń dla tej terapii.

Bóle kręgosłupa, stawów

Miejsce, w którym odczuwamy ból często jest końcowym efektem w łańcuchu wydarzeń, zapoczątkowanym dużo wcześniej. Każda kontuzja, obciążenie emocjonalne, choroba oraz styl życia i środowisko zostawia ślad w konkretnej tkance lub systemie. Ciało w naturalny sposób drogami kompensacji unika bólu i dostosowuje się (mechanicznie i fizjologicznie) do nowej sytuacji aby móc funkcjonować, utrzymać homeostazę. Gdy organizm jest przeciążony i traci możliwości kompensacyjne, niepozorne potknięcie lub stresujące wydarzenie może doprowadzić do bolesnej dekompensacji. Zazwyczaj dopiero wtedy pacjenci szukają pomocy.

Kluczem dojścia do zdrowia jest odczytanie historii (drogi kompensacyjnej pacjenta) z jego ciała i mobilizacja kilku kluczowych dla jego organizmu miejsc. Seria kilku zabiegów jest więc procesem powrotu do zdrowia. Często wynik końcowy jest uzależniony od woli pacjenta do zmiany nawyków, które doprowadziły do choroby.

Pozostałe

Dobre efekty osiągamy również z pacjentami którzy cierpią na:
Migreny, problemy ze zgryzem, problemy z koordynacją, pamięcią, szumy uszne, niepłodność i wiele innych

Współpracujemy z dietetykiem klinicznym, ortodontą, neurologiem i fizjoterapeutą.

Intensywne programy i praca na wiele rąk

Codzienna terapia czaszkowo-krzyżowa skumulowana w czasie 3 – 5 dni to proces pełen głębokich zmian. Zazwyczaj program zaczynamy od protokołu 10 kroków, potem wykonujemy drogę wyrazu, SER i pracę na wiele rąk – każda terapia i technika jest indywidualnie dopasowana do twoich potrzeb. Tutaj nic nam nie umknie.

Przeciwskazania

Jedynym przeciwskazaniem są sytacje, w których nawet nieznaczny wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego mógłby być szkodliwy: tętniak mózgu oraz krwotoki wewnątrzczaszkowe – ostre stany wylewu krwi do mózgu oraz urazy czaszki również w stanie ostrym. W razie watpliwości prosimy o kontakt.